High Quality Firniture  
Meble Red Apple są wykonane z płyty MDF, jedynie spodnia część mebla zrobiona jest z płyty wiórowej. Zewnętrzne ścianki brył oraz blaty są pokryte melaminą, a boczne krawędzie dodatkowo oklejone PCV, które również pokryte są warstwą melaminy.
Oba te materiały są importowane z Niemiec; Melamina z firmy Linneman, a PCV z Rehau. Tak zabezpieczone krawędzie są trwałe, nie ulegają zniekształceniom pod wpływem zmian temperatury, a ich kolor nie traci swej barwy.

Płyty MDF i wiórowe spełniają Europejski Standard E1 emisji formaldehydu (<9mg/100g). Okleina melaminowa jest nakładana pod prasą
o nacisku 300 ton/m2 w temperaturze 200 oC. Red Apple używa w tym celu maszyn z niemieckiej firmy Burkle.
Do wykończeń stosowane są najwyższej jakości lakiery PE, PU oraz UV z certyfikatem ISO 14025, zapewniające połysk i dużą wytrzymałość na odbarwienia.

Do połączeń stałych używany jest klej PVAC importowany ze Stanów Zjednoczonych z firmy National Starch and Fuller, który nie zawiera żadnych formaldehydów ani innych trujących związków. Ten wysokiej jakości klej zapewnia trwałe połączenia i jest odporny zarówno na wodę jak i zmiany temperatury.

Użyte w meblach zawiasy oraz nóżki montowane w komodach, łóżkach i stolikach, są importowane z włoskiej firmy Ferrari
i zostały poddane europejskiemu testowi odporności na korozję i 80 000 cykli.
o firmie | jakość produktów | certyfikaty | stany magazynowe | rezerwacje | kontakt
webdesign : emoweb